טיפול בצרבת ביעילות ובמהירות

צרבת, כשמה, יוצרת תחושת צריבה חריפה וכואבת בבית החזה ובאזור הלב, בחלקו העליון של הושט או בגרון.

תרופות מדף לטיפול בצרבת עשויות להביא להקלה, אולם, במקרים רבים זוהי הקלה זמנית בלבד. לסובלים מצרבות לעיתים קרובות, מומלץ לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים: לקבל יעוץ לשינוי תזונתי, שינוי אורחות חיים ולבדוק יעילות של טיפול משלים בצמחי מרפא ובדיקור סיני.

טיפול ראשוני – עשו זאת בעצמכם

בזמן צרבת, כאשר אתם שוכבים, הגביהו את הראש ופלג הגוף העליון. המנעו משכיבה במצב מאוזן מייד לאחר האוכל. צרכו ארוחות קטנות, הפחיתו במאכלים שומניים וכבדים. העדיפו מזונות בסיסיים, קלים לעיכול ועשירים בסיבים תזונתיים. תזונה היא גורם משמעותי בהקלה על צרבות ומניעת הישנותן.

טיפול תרופתי בצרבות

מאחר וצרבת היא הפרעה שכיחה, קיימים תכשירים רבים לטיפול בה, אותם ניתן ליטול ללא מרשם רופא. מרבית התכשירים הללו כוללים בסיסים סותרים, שנוגדים את החומציות בתוך הקיבה. תרופות אחרות מקלות על תחושת הצריבה בכך שהן פועלות לחסימת התאים שמפרישים את חומצות הקיבה. במקרים שבהם נמצא גורם חיידקי לצרבת, ניתן טיפול אנטיביוטי, ובמקרים שבהם ישנו תפקוד פגום של שסתום הקיבה, ישנה אפשרות לניתוח. נטילת תרופות נגד צרבת כרוכה במקרים רבים בסיכונים ותופעות לוואי ובהן בחילות, שלשולים, כאבי ראש, עייפות, חולשה ועוד. סודה לשתיה, שגם היא בסיסית, משמשת רבים כמענה ביתי וזמין לטיפול בצרבת.

תרופות מדף לטיפול בצרבת עשויות לסייע בהקלה זמנית, אולם אינן פותרות את הבעיה מהשורש.

טיפול טבעי ברפואה סינית

הטיפול ברפואה הסינית נועד לעקור את הבעיה מהשורש, למנוע הישנות הצרבות ובמקביל להקל על הסימפטומים. הטיפול כולל המלצות תזונה ושינוי אורחות חיים, צמחי מרפא ודיקור סיני ומטרתו היא גם לטפל בגורם וגם להקל על הסימפטומים.

• המלצות תזונה אישיות

המלצות התזונה יינתנו באופן אישי ויכללו תוספת של מזונות מחזקי אנרגיה של הטחול, הכבד והכליות ומזונות שיסייעו להפחית את הדלקתיות והחום בקיבה או בוושט.

• צמחי מרפא לטיפול בצרבת

יינתנו לאחר אבחון מדויק של מצב ומידת הצרבת ויוכלו לעזור בסילוק והפחתת החום, חיזוק של מערכת העיכול, הקלה בתחושת הצריבה ועוד.

• דיקור סיני

הדיקור הוא כלי משלים יעיל – הוא מפחית דלקות, מסייע בסילוק החום והחומציות שבקיבה, מחזק את מערכת העיכול ומשפר את פעילות הכבד והקיבה. מטופלים רבים מדווחים על תחושת הקלה משמעותית בצרבת לאחר הדיקור.

מחלות והפרעות במערכת העיכול מהוות סמן לליקוי בתפקוד השלם של הגוף. הטיפול בצרבת על פי הרפואה הסינית משלב גוף ונפש, הוא כולל גם המלצות לשינויים באורחות החיים, שעשויים להוביל להקלה ולאפשר הטבה ושיפור באיכות החיים בכלל. טיפול בצרבת ברפואה סינית הינו טיפול יעיל ומהיר ומחליף במקרים רבים את השימוש והתלות בתרופות.

מאיה נאור מטפלת בצרבות והפרעות עיכול במכון הגסטרואנטרולוגי בשיב"א ובקליניקה פרטית בתל אביב. מרבית המטופלים מדווחים על הקלה משמעותית בצרבות כתוצאה מהטיפול. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר

מאיה נאור
המלצה חמה לטיפול טבעי במעי רגיש

לכל המאמרים >