תמונה של קקטוס עדין וצמחי מרפא

טיפול בעצירות

עצירות כרונית גורמת אי נעימות וחוסר נוחות, ועלולה להוביל לבעיות רבות נוספות. 

עצירות היא בעיה נפוצה, שאינה מדוברת כמעט, ויש שסובלים ממנה מבלי שהם מודעים לכך. הגורמים לעצירות מגוונים וקשורים בהרגלי תזונה ושתיה, מצב נפשי וסיבות פיזיולוגיות ורפואיות שונות.

טיפול בעצירות בדיקור סיני ובצמחי מרפא משפר את תפקוד מערכות הגוף, מפחית את העצירות ומונע הישנותה

 

רגע לפני הטיפול – האם זאת באמת עצירות?

עצירות עשויה להיות מוגדרת כמצב קל וזמני, כעצירות קשה או כעצירות כרונית שפוגעת בחיי היום יום ובאיכות החיים.

האם הסימנים הבאים מוכרים לכם?

  • ייציאה רק פעם אחת בכמה ימים. התדירות יכולה לנוע מאחת ל-3 ימים ועד אפילו ל-10 ימים בין יציאה ליציאה, כשבדרך שגרה אמורה להיות יציאה מדי יום.
  • ישנה יציאה בכל יום, אך היא יבשה, נוקשה או מלווה בקושי ובשהות ממושכת בשירותים ואף תחושות של חוסר התרוקנות.

גורמים אפשריים לעצירות עשויים להיות נעוצים בתזונה לקויה. במקרים קשים יותר, ישנו בדרך כלל רקע של סטרס ומתח נפשי רב, וסיבות רפואיות ופיזיולוגיות כדוגמת חולשה של שרירי האגן ו/או שריר האנוס (פי הטבעת), תת פעילות של בלוטת התריס, זיהום, האטה בפעילות התקינה של המעיים, תופעת לוואי לבעיה רפואית כלשהי ועוד. עצירות כרונית גורמת לתחושת אי נעימות, כאב, נפיחות, גזים, עייפות ועלולה לגרום לבעיות נוספות בהן בעיות עור, כאבי ראש חזקים וכאבים אחרים, תחושת יובש בפה, דלקות במערכת העיכול, טחורים, פיסורה ועוד.

רפואה סינית עוזרת לשיפור התפקוד של מערכת העיכול, משפרת את תנועת המעי, מפחיתה סטרס וכן מעלה חיוניות ומחזקת את מערכת החיסון

 

טיפול טבעי בעצירות – דיקור סיני, צמחי מרפא ולא רק

טיפול בעצירות ברפואה סינית יכלול אבחון מקיף, שנועד להתחקות אחר הגורמים לעצירות ולאבחן מצבים של חוסר איזון במערכות הגוף. טיפול טבעי בעצירות כולל דיקור סיני והתאמה אישית של צמחי מרפא. שני אלו מביאים לחיזוק התפקוד של מערכת העיכול, שיפור של תנועת המעי, הפחתת הסטרס ושיפור מצב הרוח וכן העלאת החיוניות וחיזוק מערכת החיסון ואף למנוע מצבי דלקת במעי. טיפול ברפואה סינית הינו יעיל ומספק פתרון לעצירות, שלעתים ניכר כבר לאחר מפגשי הטיפול הראשונים. הטיפול בעצירות מלווה בהמלצות תזונה פשוטות ליישום, שמסייעות להקל על העצירות ולמנוע את חזרתה בהמשך.

טיפול בעצירות ברפואה סינית מניב תוצאות מעולות שמורגשות במהרה. פנו אלי להתאמת טיפול אישי עבורכם!

לפרטים ויצירת קשר: 072-3360888

[kkstarratings]

מאיה נאור

מטפלת במבוגרים וילדים בקליניקות ברמת אביב וחיפה.

המלצה על טיפול של מאיה מאור לצרבת והפרעות דיספפסיה
תודה למאיה נאור על טיפול בתסמונת מעי רגיז

לכל המאמרים >