טיפול בעצירות

עצירות היא בעיה נפוצה, שאינה מדוברת כמעט, ויש שסובלים ממנה מבלי שהם מודעים לכך. הגורמים לעצירות מגוונים וקשורים בהרגלי תזונה ושתיה, מצב נפשי וסיבות פיזיולוגיות ורפואיות שונות. עצירות כרונית גורמת אי נעימות וחוסר נוחות, ועלולה להוביל לבעיות רבות נוספות. טיפול בעצירות בדיקור סיני ובצמחי מרפא משפר את תפקוד מערכות הגוף, מפחית את העצירות ומונע הישנותה.

עצירות – מעט רקע על הבעיה והגורמים לה

לפני שנפנה לבחון מה עוזר לעצירות, נסביר מעט מהי עצירות ומה עשויים להיות הגורמים לה. עצירות עשויה להיות מוגדרת כמצב קל וזמני, כעצירות קשה או כעצירות כרונית, כלומר בעיה ממושכת וחמורה, שפוגעת בחיי היום יום ובאיכות החיים.
מצבי עצירות שכיחים:

  • ישנה יציאה רק פעם בכמה ימים. התדירות יכולה לנוע מאחת ל-3 ימים ועד אפילו ל-10 ימים בין יציאה ליציאה, כשבדרך שגרה אמורה להיות יציאה מדי יום.
  • ישנה יציאה בכל יום, אך היא יבשה, נוקשה או מלווה בקושי ובשהות ממושכת בשירותים ואף תחושות של חוסר התרוקנות.

גורמים אפשריים לעצירות עשויים להיות נעוצים בתזונה לקויה, שבה מעט סיבים תזונתיים ובשתייה מועטת. במקרים קשים יותר, של עצירות מתמשכת, ישנו בדרך כלל רקע של סטרס ומתח נפשי רב, וסיבות רפואיות ופיזיולוגיות כדוגמת חולשה של שרירי האגן ו/או שריר האנוס (פי הטבעת), תת פעילות של בלוטת התריס, זיהום, האטה בפעילות התקינה של המעיים, תופעת לוואי לבעיה רפואית כלשהי ועוד. עצירות כרונית גורמת לתחושת אי נעימות, כאב, נפיחות, גזים, עייפות ועלולה לגרום לבעיות נוספות בהן בעיות עור, כאבי ראש חזקים וכאבים אחרים, תחושת יובש בפה, דלקות במערכת העיכול, טחורים, פיסורה ועוד.

טיפול בעצירות ברפואה המערבית

במקרים של עצירות כרונית מומלץ לפנות לרופא, על מנת לבחון את המצב ולוודא שאין בעיה חמורה כלשהי שגורמת לעצירות ודורשת טיפול. רופא מערבי – קונבנציונלי יכול להעניק טיפול במקרים שבהם עצירות היא תוצאה של מצבים רפואיים כדוגמת זיהום כלשהו, תת פעילות של בלוטת התריס או סרטן המעי הגס. במקרים שבהם אין אבחנה ברורה לגורמי העצירות, ניתנת תרופה לעצירות, כמו תרופה משלשלת, ולעתים ניתנות גם המלצות לתזונה עשירה בסיבים תזונתיים, שתיה מרובה ותוספת של פעילות גופנית. המשלשלים עלולים לגרום לתופעות לוואי ולפגוע בתפקוד התקין של המעי.

מה עוזר לעצירות ברפואה הסינית

טיפול בעצירות ברפואה סינית יכלול אבחון מקיף, שנועד להתחקות אחר הגורמים לעצירות ולאבחן מצבים של חוסר איזון במערכות הגוף. טיפול טבעי בעצירות כולל דיקור סיני והתאמה של צמחי מרפא. שני אלו מביאים לחיזוק התפקוד של מערכת העיכול, שיפור של תנועת המעי, הפחתת הסטרס ושיפור מצב הרוח וכן העלאת החיוניות וחיזוק מערכת החיסון ואף למנוע מצבי דלקת במעי. טיפול ברפואה סינית הינו יעיל ומספק פתרון לעצירות, שלעתים ניכר כבר לאחר מפגשי הטיפול הראשונים. הטיפול בעצירות מלווה בהמלצות תזונה פשוטות ליישום, שמסייעות להקל על העצירות ולמנוע את חזרתה בהמשך.

עצירות היא תופעה מעיקה ולא נעימה. טיפול בעצירות ברפואה סינית מניב תוצאות מעולות שמורגשות במהרה. פנו אלי להתאמת טיפול אישי עבורכם!

מאיה נאור
המלצה על טיפול של מאיה מאור לצרבת והפרעות דיספפסיה
תודה למאיה נאור על טיפול בתסמונת מעי רגיז

לכל המאמרים >