תמונה של קקטוס עדין וצמחי מרפא

טיפול בצרבת במהירות וביעילות: איך עושים את זה נכון?

טבעי שזה עובד: איך מטפלים בצרבת בצורה נכונה?

סובלים מצרבות לעיתים קרובות? מומלץ לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים. רוצים לדעת איך ניתן לקבל טיפול בצרבת בצורה יעילה ובטוחה?  יעוץ לשינוי תזונתי, שינוי אורחות חיים וטיפול משלים בצמחי מרפא ובדיקור סיני יכולים להביא הקלה משמעותית.

טיפול בצרבת בגישה המסורתית: תרופות לצרבת

מכיוון שצרבת היא הפרעה שכיחה, קיימים תכשירים רבים לטיפול בה, אותם ניתן ליטול ללא מרשם רופא. מרבית התכשירים הללו כוללים בסיסים סותרים, שנוגדים את החומציות בתוך הקיבה. סוגים אחרים של כדור נגד צרבות מקלים על תחושת הצריבה בכך שהן פועלות לחסימת התאים שמפרישים את חומצות הקיבה. במקרים שבהם נמצא גורם חיידקי לצרבת, ניתנת תרופה לצרבת על בסיס אנטיביוטי, ובמקרים שבהם ישנו תפקוד פגום של שסתום הקיבה, ישנה אפשרות לניתוח.

נטילת תרופות לצרבת כרוכה במקרים רבים בסיכונים ותופעות לוואי ובהן בחילות, שלשולים, כאבי ראש, עייפות, חולשה ועוד. סודה לשתייה, שגם היא בסיסית, משמשת רבים כמענה ביתי וזמין לטיפול בצרבת.

דרכי טיפול בצרבת באופן טבעי: מה עוזר לצרבת?

הטיפול ברפואה הסינית נועד לעקור את הבעיה מהשורש, למנוע הישנות הצרבות ובמקביל להקל על הסימפטומים. הטיפול כולל המלצות תזונה ושינוי אורחות חיים, צמחי מרפא ודיקור סיני ומטרתו היא גם לטפל בגורם וגם להקל על הסימפטומים. טיפול ברפואה סינית מתאים גם לאוכלוסיות רגישות יותר שמתקשות לקבל טיפולים אחרים, דוגמת נשים הסובלות מהבעיה של צרבת בהריון.

• המלצות תזונה אישיות

המלצות התזונה יינתנו באופן אישי ויכללו תוספת של מזונות מחזקי אנרגיה של הטחול, הכבד והכליות ומזונות שיסייעו להפחית את הדלקתיות והחום בקיבה או בוושט.

• צמחי מרפא לטיפול בצרבת

יינתנו לאחר אבחון מדויק של מצב ומידת הצרבת ויוכלו לעזור בסילוק והפחתת החום, חיזוק של מערכת העיכול, הקלה בתחושת הצריבה ועוד.

• דיקור סיני

הדיקור הוא כלי משלים יעיל – הוא מפחית דלקות, מסייע בסילוק החום והחומציות שבקיבה, מחזק את מערכת העיכול ומשפר את פעילות הכבד והקיבה. מטופלים רבים מדווחים על תחושת הקלה משמעותית בצרבת לאחר הדיקור.

חשוב להדגיש שכאשר בוחנים איך לטפל בצרבת באופן טבעי, צורת ההתבוננות על הבעיה עשויה להיות שונה מאשר ברפואה הקונבנציונלית. על פי הרפואה המשלימה מחלות והפרעות במערכת העיכול מהוות סמן לליקוי בתפקוד השלם של הגוף. טיפול בצרבות על פי הרפואה הסינית משלב גוף ונפש, הוא כולל גם המלצות לשינויים באורחות החיים, שעשויים להוביל להקלה ולאפשר הטבה ושיפור באיכות החיים בכלל. טיפול בצרבת ברפואה סינית הינו טיפול יעיל ומהיר ומחליף במקרים רבים את השימוש והתלות בתרופות.

מאיה נאור מטפלת בצרבות והפרעות עיכול במכון הגסטרואנטרולוגי בשיבא ובקליניקה פרטית בתל אביב. מרבית המטופלים מדווחים על הקלה משמעותית בעקבות טיפול בצרבת באופן טבעי. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר בטלפון, דרך האתר או בעמוד הפייסבוק.

לפרטים ויצירת קשר: 072-3360888

[kkstarratings]

מאיה נאור

מטפלת במבוגרים וילדים בקליניקות ברמת אביב וחיפה.

המלצה חמה לטיפול טבעי במעי רגיש

לכל המאמרים >