טיפול במעי רגיז

סובלים מכאבי בטן מתמידים? שמתם לב לשינויים החורגים מהרגלי היציאות הקבועים שלכם? חווים תחושה של מלאות או נפיחות במערכת העיכול? חשים עייפות בלתי מוסברת ומתח רב? יתכן שאתם לוקים בתסמונת המעי הרגיז. אבחון התסמונת מורכב ודורש שלילה של הפרעות ומחלות אחרות. הרפואה הסינית המסורתית מציעה טיפול מדויק ויעיל ללוקים במחלה. הטיפול כולל דיקור, שימוש בצמחי מרפא ושינוי תזונתי, וכל אלו מקלים על מגוון הסימפטומים ומאפשרים רווחה ואיכות חיים טובה.

מהי תסמונת המעי הרגיז?

תסמונת המעי הרגיז (קרויה באנגלית Irritable Bowel Syndrome, ובקיצור IBS) היא שם כולל למגוון תסמינים שאינם מוסברים על ידי הפרעה או מחלה אחרת כלשהי. בין התסמינים ניתן למנות כאבי בטן חוזרים ונשנים, תחושה של מלאות או נפיחות במערכת העיכול, בחילה, צרבת, גזים, חוסר נוחות, שינויים ואי סדירות ביציאות הכוללים שלשול ועצירות או שילוב של השניים. זוהי מחלה יחסית נפוצה, והמספרים מסביב לעולם מדברים על 10-20 אחוזים מן האוכלוסייה שעונים על הסימפטומים שלה. התסמונת מופיעה בשכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (פי 2 ויותר מאשר בקרב גברים).

טיפול בתסמונת המעי הרגיז על פי הרפואה הקונבנציונלית

קודם לטיפול בתסמונת המעי הרגיז, מתבצע אבחון מקיף, שנועד לוודא שאוסף הסימפטומים אכן מעיד על מעי רגיז ולא על מחלה אחרת. כאשר המחלה מאובחנת, ניתן טיפול הכולל שינוי תזונתי, תרופות נוגדות שלשול או כאלה המקלות על כאבי בטן, נוגדי דכאון, שנמצאו כיעילים הן בהשפעה על מצב הרוח והן בהשפעה על פעילות המעיים, ולעתים גם טיפול באנטיביוטיקה ובפרוביוטיקה. הטיפול הרפואי המערבי מתחשב בחומרת המחלה, ובמקרים קשים, מומלץ נוסף על התרופות השונות גם על טיפול פסיכולוגי.

טיפול אלטרנטיבי למעי רגיז – טיפול טבעי ברפואה סינית

תסמונת המעי הרגיז הינה מחלה כרונית, והחולים בה סובלים הן מן הסימפטומים הפיזיים והן מתסמינים נפשיים שנלווים למחלה. חולים במעי רגיז עלולים לחוש תשישות נפשית ופיזית, ולסבול מחרדות, מתח רב, דכאון ועוד. מצבי סטרס ולחצים שבהם נתונים המטופלים עשויים להחריף את התסמונת (ולעתים הם בין הגורמים להתפרצותה מלכתחילה).

הרפואה הסינית שמה דגש על טיפול בכל מישורי המחלה, ונותנת מענה לתסמינים הגופניים ולתסמינים הנפשיים גם יחד. על פי הרפואה הסינית המסורתית, גופנו פועל כיחידה אחת שלמה ומתואמת. כאשר חל שינוי במצבנו הפיזי או הנפשי, אחת ממערכות הגוף עלולה לצאת מאיזון, ולהוביל להפרעה, חסימה או מחלה. תסמונת המעי הרגיז עשויה להיות ביטוי לחוסר איזון אנרגטי אצל המטופל, וכן להפרעות בתנועת הדם והאנרגיה בגוף.

דיקור סיני, צמחי מרפא ולא רק

טיפול במעי רגיז ברפואה סינית כולל דיקור, שימוש בצמחי מרפא ושינוי תזונתי מותאם אישית. הדיקור וצמחי המרפא נועדו להרגיע את המתח והחרדה ולשפר את המצב הנפשי, וכן לסייע בחיזוק מערכת העיכול ובהחזרת התנועה וזרימת האנרגיה למערכות הגוף השונות. השינוי התזונתי תומך בתהליכים אלו, מפחית את הרגישות של מערכת העיכול ותורם לבריאות טובה ולאיכות חיים למשך שנים ארוכות.

טיפול סיני במעי רגיז הינו טיפול אישי, פרטני ומותאם באופן ייחודי לכל חולה.
מזמינה אתכם לפנות אלי לשם התאמת טיפול, חיזוק מערכת העיכול, הפחתת העומס והמתח והשבת הנינוחות ואיכות החיים!

מאיה נאור
תודה למאיה נאור על טיפול בתסמונת מעי רגיז
המלצה חמה לטיפול טבעי במעי רגיש

לכל המאמרים >