תמונה של קקטוס עדין וצמחי מרפא

אסטרגלוס – היתרונות והשימוש בשורש אסטרגלוס

Rate this post

צמח האסטרגלוס ידוע בשלל סגולותיו הרפואיות, בפרט חיזוק מערכת העיכול והמערכת החיסונית ושיפור תהליכי העיכול. אם אתם סובלים מבעיות עיכול המלוות בשלשולים כרוניים, בעיות בספיגת המזון, נפיחות וגזים, האסטרגלוס עשוי לסייע בהקלת התסמינים ושיפור התפקוד היומיומי.

צמח אחד, יתרונות רבים – סגולות רפואיות של שורש האסטרגלוס

הרפואה הסינית עושה שימוש בשורש האסטרגלוס ( Astragalus membranaceus או בעברית – קדד קרומי) בתור צמח מרפא מזה אלפי שנים, עבור מגוון תהליכי ריפוי וחיזוק טבעיים הודות לשלל יתרונותיו הבריאותיים.
מקורו של הצמח בצפון סין והוא שייך למשפחת הג’ינסאנגים, הוא נחקר רבות במרוצת השנים ונמצא יעיל בהחלמה ומניעה של תהליכים דלקתיים וכשלים אוטו-אימוניים של מערכת החיסון, כחלק מהטיפול הטבעי התומך אותה מציעה הרפואה הסינית הטבעית.

צמח אסטרגלוס

כיצד מומלץ להשתמש באסטרגלוס?

ברפואה הסינית, נעשה שימוש בשורש של הצמח, לאחר חליטה ומיצוי שלו.

ההמלצה היא להשתמש בשורש האסטרגלוס בצורתו הטבעי, על ידי חיתוך דק וחליטה במים חמים. לחילופין, ניתן לקצוץ אותו ולהשתמש בו בתור תמצית יבשה, בתור סירופ או כמוסות טבעיות.

לחילופין, ניתן להשתמש באסטרגלוס גם בצורה של פורמולה מרוכזת או בצורת טיפות אסטרגלוס. המינון משתנה כתלות במשקל הגוף וחומרת התסמינים שמגלה המטופל, ובכל מקרה חשוב להיוועץ עם המטפל או הנטורופת טרם נטילת הטיפות.

את השורש בצורתו הטבעית ניתן לשלב בתפריט היומי גם בתוך מרקים וחליטות תה.

השימוש בצמח האסטרגלוס אינו כרוך בסיכון או תופעות לוואי מיוחדות, והוא נחשב ליעיל ובטוח לשימוש לאורך זמן.

כוס תה אסטרגלוס

מינון האסטרגלוס והשימוש בו בקליניקה נעשים בהתאמה אישית על פי המצב האישי של כל מטופל ולאחר אבחון מקיף ויסודי.

שימוש באסטרגלוס לטיפול טבעי במערכת העיכול

האסטרגלוס מהווה מרכיב חשוב בפורמולות שונות ברפואה הסינית המשמשות לטיפול טבעי בתסמיני בעיות במערכת העיכול.

  • חיזוק ואיזון מערכת החיסון: במצבים בהם הגוף תוקף את עצמו או בתהליכים דלקתיים ואלרגיות (כמו הליקובקטור פילורי, גסטריטיס ועוד) מסייע האסטרלגוס בהחזרת האיזון הטבעי למערכות הגוף ולחיזוק המערכת החיסונית.
  • החזרת האנרגיה והחיוניות לגוף: מומלץ לצרוך את שורש האסטרגלוס במידה ומתעוררות בעיות בספיגת המזון המתקשרות למצבי עייפות וחוסר באנרגיה.
    ברפואה הסינית ידוע הצמח כמחזק הרשמי של מערכת העיכול והצ’י, כמו גם שיפור בהזרמת הדם לאיזורים הפגועים.
  • ריפוי של רקמות פגועות כתוצאה מתהליכים דלקתיים במערכת העיכול.
  • מסייע בהתמודדות עם מצבים של חוסר תיאבון ושלשולים כרוניים.

מלבד היותו צמח מרפא בעל קשת טיפולית ותומכת רחבה, יתרונו הבולט של השימוש באסטרגלוס טמון בעובדה שניתן לשלב אותו בתזונה היומית עם צמחי מרפא רבים אחרים, או תוספים כמו ויטמין C וברזל מבלי לפגוע ביעילות הטיפול.

טיפול טבעי בהתאמה אישית

על מנת לקבל טיפול יעיל ומיטיב חשוב מאוד להתאים את המינון של צמח המרפא על פי התסמינים שמגלה המטופל. בקליניקה של מאיה נאור רוקחים תמציות טבעיות בהתאמה אישית לאחר אבחון מקיף ושילוב האסטרלגוס יחד עם צמחי מרפא אחרים לקבל טיפול כולל.

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר על מנת לקבל מידע נוסף על צמח האסטרלגוס ועל פורמולות טבעיות נוספות לחיזוק מערכת העיכול. במסגרת הטיפול בקליניקה תעברו אבחון יסודי ומקיף להבנת הגורמים לבעיות במערכת העיכול, ותקבלו טיפול מיטיב הכולל שימוש בצמחי מרפא ודיקור סיני.

 


לכל המאמרים >