טיפול בבעיות עיכול

כל המידע על דלקת בגרון: תסמינים, גורמים וטיפול טבעי

סובלים מדלקת גרון כרונית? סובלים מצרבת וריפלוקס שאינם מרפים? ייתכן והקשר ביניהם אינו מקרי.

דלקת בגרון היא אחת מהמחלות הדלקתיות הנפוצות ביותר בקרב מבוגרים וילדים כאחד. אף על פי שבמקרים רבים הדלקת מתפתחת על רקע זיהום חיידקי או ויראלי, יתכן שמאחורי דלקות גרון שלא עוברת עומד דווקא ריפלוקס והפרעות נוספות במערכת העיכול.

דלקת גרון היא תופעה כל כך שכיחה, עד כי רובנו סבלנו ממנה לפחות פעם אחת במהלך החיים. המחלה אמנם נפוצה יותר בקרב ילדים, אך היא בהחלט עשויה לתקוף גם מבוגרים יותר.

דלקת הגרון (או בלועזית sore throat), מתפתחת על רקע זיהומי בדרך כלל, ופוגעת ברקמות השונות בגרון. לתופעה שלל מינוחים נפוצים בעולם הרפואה, ביניהם דלקת שקדים ((tonsillitis), דלקת לוע (pharyngitis).

כמו מחלות דלקתיות אחרות שקשורות בתפקודי מערכת העיכול, דוגמת קרוהן, קוליטיס או דלקות חוזרות בוושט, גם דלקת בגרון עלולה לנבוע מהפרעות במערכת העיכול העליונה, ולגרום לשלל בעיות תפקודיות.

גורמים עיקריים לדלקת בגרון

את דלקות הגרון מקובל לסווג לדלקות אקוטיות ודלקות כרוניות. במקרים אקוטיים, המקור לדלקת הגרון יהיה ויראלי או חיידקי. הזיהומים הוויראליים נפוצים יותר, והם שכיחים בעיקר בעונת החורף. הזיהום החיידקי העיקרי שגורם לדלקת בגרון הוא הסטרפטוקוקוס A, וגם הוא, כמו הזיהומים הוויראליים מדבק במיוחד.

במידה ומדובר בתופעות דלקתיות כרוניות בגרון או במערכת העיכול העליונה, ייתכן והן נגרמות כתוצאה מצרבת או ריפלוקס. תחושת הצריבה היא תוצאה ישירה של עלייה ברמת החומציות בקיבה, או בעיה תפקודית בסוגר שמפריד בין הקיבה והוושט וגורם להחזר וושטי.

החומציות הגבוהה בגרון עלולה לגרום לדימומים, כאבים כרוניים ובעיות תפקודיות נוספות שיוצרות תהליכים דלקתיים לאורך זמן, וכמובן גם מפריעות לתפקוד היומיומי התקין של הוושט ושל הגרון.

מהם התסמינים העיקריים לדלקת בגרון וכיצד ניתן לזהות את סוג הדלקת?

דלקות הגרון הרגילות יופיעו בעיקר בעונות המעבר ובחורף. במקרים של זיהום ויראלי, הדלקת תלווה בדרך כלל בתסמיני חום, כאבי גרון, קושי בבליעה, צרידות, נזלת ושיעול. בדלקות ממקור חיידקי, ייתכנו בנוסף גם כאבי בטן, הקאות, חום וכאבי ראש.
חשוב לציין כי דלקות ממקור זיהומי נמשכות בדרך כלל מספר ימים עד שבוע בהינתן טיפול מתאים.

בעוד הדלקת הוויראלית עוברת מעצמה, כדי לטפל במקרים של זיהום חיידקי חשוב לגשת לרופא לקבלת אנטיביוטיקה.

במקרים של דלקת גרון הנובעת מבעיות במערכת העיכול, תסמיני המחלה יהיו כרוניים והם עלולים לכלול תחושות צריבה בגרון, הקאות, כאבי גרון, שיעול, צרידות, ירידה במשקל, טעם מר בפה, כאבי בטן – כל אלו בדרך כלל ללא תסמיני חום.

טיפול טבעי בדלקות גרון חוזרות

הרפואה הסינית מייחסת חשיבות עליונה לאיזון בין גוף ונפש, ומסייעת למטופל בחיזוק הגוף לצורך התמודדות יעילה ומהירה יותר עם תסמיני הדלקת. כל טיפול טבעי ברפואה סינית מתחיל באבחון מדוקדק ויסודי של תסמיני הדלקת והמקור להם.

התכנית הטיפולית מותאמת באופן אישי לכל מטופל, והיא כוללת שימוש בטכניקות של דיקור סיני, לצד שימוש בצמחי מרפא והמלצות לשינויים בהרגלי התזונה ואורח החיים.

הדיקור הסיני מסייע בהקלת תסמיני הדלקת ומעודד את ההחלמה המהירה של הגוף. כמו כן, במקרים בהם הדלקת הכרונית גורמת גם לרגישות יתר של מערכת החיסון, הדיקור עשוי לסייע בהחזרת האיזון הטבעי למערכת החיסונית ולגוף כולו.

צמחי המרפא מסייעים גם הם בהקלת תחושות הצריבה בגרון, שיקום האזור המודלק, והפחתת החומציות בקיבה.

מעוניינים לטפל אחת ולתמיד בדלקת גרון כרוניות? אני מזמינה אתכם לפנות אליי לקבלת טיפול טבעי ויעיל .