טיפול בבעיות עיכול

עצירות

מהי עצירות?

עצירות היא תופעה נפוצה מאד. לעיתים היא הגורם הראשוני למחלות שונות. עצירות יכולה להופיע בכל גיל, מינקות ועד אנשים מבוגרים. לרוב אנשים אינם מודעים לכך שהם סובלים מהבעיה ובזמן תשאול בקליניקה התשובות שיתקבלו לגבי הרגלי היציאות יהיו "אני הולך לשירותים אחת ל- 3-8 ימים" או "יש לי קושי בהוצאה אבל אני רגיל", "היציאות מלוות בכיווצים וכאבי בטן מרובים".

עצירות יכולה להתבטא בצואה יבשה, קושי גדול בהוצאה, חוסר התרוקנות או עצירות ושלשולים לסרוגין.

במצב תקין אדם ילך לשירותים בין פעם לפעמיים ביום, כשהוא לא סובל מכאבי בטן, שאין קושי בהתרוקנות או כל בעיה אחרת שעלולה לעכב את השהייה בשירותים.

מה גורם לעצירות?

הסיבות לעצירות הן מגוונות מאד- החל מתזונה שאינה מותאמת, חוסר בפעילות גופנית, עצירות על רקע טראומה פיזית או נפשית, תרופות או מחלות שעלולות להאט את פעילות המעיים ועוד.

 מהו הטיפול המערבי בעצירות?

הטיפול המערבי מספק ברובו, במידה ונשללה כל מחלה אחרת שמחייבת התייחסות קודמת, שימוש בתכשירים שונים כגון- חומרי סיכה, משלשלים, תכשירים מרככי צואה או תכשירים ממריצי פעילות המעי השמות המוכרים הם "נורמלקס", "אבילאק", "לקסעדין" ועוד.

 טיפול טבעי בעצירות באמצעות הרפואה הסינית מביא לפתרון

הטיפול ברפואה הסינית בעצירות נמצא יעיל ברוב המקרים, במידה ונשללה מחלה שמחייבת התייחסות קודמת, ויכלול שינוי תזונתי אשר יותאם אישית למטופל עם דגש על מזונות מרובים בסיבים תזונתיים, מזונות מלחלחים, עשירים ומגוונים.

טיפול בדיקור סיני שמאפשר איזון פנימי של הגוף, שיפור המטבוליזם, יצירת תנועת מעיים ונוזלים טובה יותר על מנת לעודד פעילות מעיים תקינה וחיזוק של מערכת העיכול במידת הצורך. במקרים מיוחדים ניתן לטפל בעזרת צמחי מרפא סיניים, עם פורמולה אישית שנבנית עבור המטופל ובהתאם לאבחנתו.

מאיה נאור
המלצה חמה לטיפול טבעי במעי רגיש