אולקוס, כיב קיבה

סובלים מצרידות שלא עוברת? אולי זה לא הקור אלא הצרבת

צרידות היא תופעה רווחת שגורמת להפרעות באיכות הקול, והופכת אותו למחוספס ומעובה מן הרגיל. במקרים אחרים, בעיקר כשמדובר בצרידות שלא עוברת ומאלצת אותנו ללחוש, היא יכולה אף לגרום נזק ממשי למיתרי הקול.

על אף הנטייה הטבעית שלנו לייחס את הצרידות לגורמים שקשורים בהצטננות, דלקות גרון, או פשוט מאמץ יתר של מיתרי הקול, גם הפרעות במערכת העיכול שגורמות להחזר ושטי של מיצי הקיבה (צרבת וריפלוקס בעיקר) בהחלט מעודדות תופעות חוזרות של צרידות.

כל מה שאתם צריכים לדעת על צרידות ועל הטיפול בתופעה.

מה יכול לגרום לצרידות?

הירידה באיכות הקול כתוצאה מצרידות קשורה לשינויים או הפרעות במיתרי הקול. מיתרי הקול הן זוג ריריות דקות וארוכות שנמתחות לאורכו של בית הקול בתוך קנה הנשימה שלנו. תפקידי המיתרים הוא להפיק את הקול שבוקע מן הגרון, באמצעות זרם אויר שמגיע מן הריאות וגורם לרטט שלהן.

מכאן גם ניתן להסיק כי כל הפרעה שקשורה במעבר של האויר דרך הגרון או בעיה פיסית במיתרי הקול יכולים לגרום לשינויים באיכות הקול ולצרידות.

הצרידות יכולה להיגרם על רקע פוליפים, גידולים סרטניים, או מחלות שפירות אחרות של מיתרי הקול (יבלות, ציסטות וכדומה). כמו כן, לעיתים הצרידות תהיה תוצאה ישירה של שימוש לא נכון במיתרי הקול, או זיהום בקנה הנשימה שגורם לשיעול (מחלות ויראליות, דלקות גרון ועוד) – זוהי הסיבה גם שתופעות צרידות נפוצות יותר בחורף או בעת הצטננות.

צרידות על רקע צרבת

תופעות של צרבת או ריפלוקס נגרמות, בין היתר, כתוצאה מפעילות לא תקינה של מערכת העיכול העליונה והחזר של מיצי הקיבה חזרה אל הגרון. מלבד גיהוקים, התקפי שיעול עזים, כחכוח ותחושת צריבה לא נעימה, שיכולים לגרום לנזק למיתרי הקול, לעיתים אף ניתן יהיה למצוא שרידי חומצה על מיתרי הקול עצמם.

ההחזר הושטי עשוי להביא לפגיעה ממשמעותית במיתרי הקול ולגרום לצרידות כרונית.

למעשה, רבים מאלו שסובלים מבעיות במערכת העיכול העליונה מעידים כי הם מרגישים בנוסף לכך גם שינויים תכופים באיכות הקול שלהם.

טיפול טבעי בצרידות הנגרמת מריפלוקס

בגלל שמדובר בתופעה מוכרת, אנו נוטים להתעלם ממנה ולא לייחס לה חשיבות. עם זאת, חשיבות האבחון והטיפול המוקדם מכרעת, כי צרידות חוזרת יכולה להפוך לצרידות כרונית, במיוחד אם היא נגרמת על ידי גורם לא מטופל כמו ריפלוקס.

טיפול טבעי ברפואה סינית נועד למתן את תסמיני הצרידות, ולטפל מהשורש בתופעות נלוות כמו שיעולים בלתי פוסקים, כאב גרון וכמובן תחושת אי נוחות.

אצלנו בקליניקה כל טיפול מתחיל באבחון יסודי ומקופד, שמטרתו להתאים טיפול פרטני ואישי.

דיקור סיני וצמחי מרפא מסייעים בחיזוק הגוף והמערכת החיסונית, ובמניעת תופעות דלקתיות על גבי רקמת הרירית של מיתרי הקול. במסגרת האבחון והטיפול יינתנו גם ההמלצות התזונתיות לתזונה מותאמת אישית לוויסות חומציות הקיבה.

סובלים מצרידות חוזרת? אתם מוזמנים לפנות אלי. להתאמת טיפול מועיל ומיטיב להקלת התסמינים ושיקום הגוף.